Resultat Enhjulings-SM 2011

Svenska mästare 2011, winner over all.

Gren Förnamn Efternamn Ort Resultat
100m Henrik Åkerstedt Bromma 17.30 sek
400m Rodrigue Bonnevie Åkersberga 1.08,81 min
1500m Hans Chen Stockholm 4.00 min
Speedtrial Martin Sjönneby Gagnef 14,93 sek
Onefoot Staffan Krol Brevinge Fjugesta 11,31 sek
Wheelwalk Johannes Andersson Lysekil 13,97 sek
Teknikbana Jesper Lundqvist Tyresö 24,90 sek
Slowrace Robin Hedlund Vendelsö 34,41sek
Muni Henrik Åkerstedt Bromma 12.32,34 min
Trial Martin Sjönneby Gagnef 42 hinder
Höjd Marcus Hahn Umeå 112 cm
Längd Josef Sjönneby Gagnef 260 cm

Resultat samtliga åldersklasser:
100m, 400m, 1500m, Trial, Slowrace, Teknikbana, Wheelwalk, Onefoot, Speedtrial, Maraton, 10K, Längd, Höjd, Muni, Hockey

TOPP 3 - 100m oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Tid
1 Henrik Åkerstedt Bromma 1 17.30
86 Jesper Lundqvist Tyresö 2 17.35
88 Andreas Bjarnesson Vendelsö 2 17.35

TOPP 3 - 400m oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Tid
31 Rodrigue Bonnevie Åkersberga 1 1.08,81
44 Johan Jakobsson Umeå 2 1.09,87
42 Johannes Kazen Märsta 3 1.09,94

TOPP 3 - 1500m oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Tid
3 Hans Chen Stockholm 1 4.00
86 Jesper Lundqvist Tyresö 2 4.03
44 Johan Jakobsson Umeå 3 4.05

TOPP 3 - Speedtrial oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Tid
83 Martin Sjönneby Gagnef 1 14,93
97 Josef Sjönneby Gagnef 2 15,66
79 Niklas Jonsson Umeå 3 17,32

TOPP 3 - Onefoot oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Tid
49 Staffan Krol Brevinge Fjugesta 1 11,31
51 Robin Hedlund Vendelsö 2 11,37
44 Johan Jakobsson Umeå 3 11,52

TOPP 3 - Wheelwalk oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Tid
90 Johannes Andersson Lysekil 1 13,97
5 Jesper Sandström Sollentuna 2 14,53
4 Axel Ahlman Skara 3 17,25

TOPP 3 - IUF teknikbana oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Tid
86 Jesper Lundqvist Tyresö 1 24,90
30 Edgar Bonnevie Åkersberga 2 25,42
1 Henrik Åkerstedt Bromma 3 25,85

TOPP 3 - Slowrace oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Tid
51 Robin Hedlund Vendelsö 1 34,41
90 Johannes Andersson Lysekil 2 25,09
5 Jesper Sandström Sollentuna 3 23,34

TOPP 3 - Muni oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Tid
1 Henrik Åkerstedt Bromma 1 12.32,34
8 Erik Winterfeldt Trollhättan 2 13.54,06
31 Rodrigue Bonnevie Åkersberga 3 13.54,06

TOPP 3 - Trail oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Hinder
83 Martin Sjönneby Gagnef 1 42
79 Niklas Jonsson Vännäsby 2 40
20 Marcus Hahn Umeå 3 39

TOPP 3 - Höjd oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Höjd
20 Marcus Hahn Umeå 1 112
83 Martin Sjönneby Gagnef 2 112
44 Johan Jakobsson Umeå 3 103

TOPP 3 - Längd oavsett ålder

NR Förnamn Efternamn Ort Placering Höjd
97 Josef Sjönneby Gagnef 1 260
20 Marcus Hahn Umeå 2 240
83 Martin Sjönneby Gagnef 3 240