Topplaceringarna

Hockey:        
1:a    Team Norrland                Umeå
2:a    Team Trollis                   Tyresö
3:a    Förlorar Nästa Match       Stockholm
 
Speed 100 / U13..............................Ort
1:a    Jesper Lundqvist..........21.16....Tyresö
2:a    Axel Ahlman................22.29.....Skara
3:a    Jonatan Klingborg.........32.37.....Växjö
 
Speed 100 / U14..............................Ort
1:a    Marcus Hahn...............20.37.....Holmsund
2:a    Jesper Sandström........22.69......Sollentuna
3:a    August Nissel..............25.91......Stockholm
 
Speed 100/ U15..............................Ort
1:a    Johan Jakobsson.........20.03        Umeå
2:a    Jonathan Hägglund......21.09        Jakobsberg
3:a    Daniel Adelander.........21.78        Stockholm
 
Speed 100 / Senior..............................Ort
1:a    Henrik Åkerstedt.........19.06        Lidingö
2:a    Niklas Jonsson............19.28        Vännäsby
3:a    Joakim Söder Altschul...20.22       Enskede
 
Speed 400 / U13..............................Ort
1:a    Patrik Lindén..............1.22.44        Ekerö
2:a    Jesper Lundqvist.........1.23.85        Tyresö
3:a    Carl Göransson...........1.24.28        Skara       
 
Speed 400 / U14..............................Ort
1:a    Jesper Sandström.......1.16.79        Sollentuna
2:a    Marcus Hahn.............1.17.41        Holmsund
3:a    Mattias Johansson......1.18.79        Holmsund
 
Speed 400 / U15..............................Ort
1:a    Johan Jakobsson........1.10.40        Umeå
2:a    Victor Granström........1.11.09        Röbäck
3:a    Daniel Adelander........1.15.55        Stockholm
 
Speed 400 / Senior..............................Ort
1:a    Henrik Åkerstedt.........1.09.84        Lidingö
2:a    Tobias Bernström........1.13.15        Stockholm
3:a    Joakim Söder Altschul..1.13.81        Enskede
 
Teknikbana / U13..............................Ort
1:a    Jonatan Klingborg........29.16          Växjö
2:a    Patrik Lindén..............29:32          Ekerö
3:a    Jesper Lundqvist.........29.57          Tyresö
 
Teknikbana / U14..............................Ort
1:a    Jesper Sandström.......27.84          Sollentuna
2:a    Marcus Hahn.............28.47          Holmsund
3:a    August Nissel.............33.09          Stockholm
 
Teknikbana / U15..............................Ort
1:a    Johan Jakobsson.........28.32          Umeå
2:a    Daniel Adelander.........28.65          Röbäck
3:a    Erik Olofsson..............28.65          Stockholm
 
Teknikbana / Senior..............................Ort
1:a    Felix Lyngander............25.87          Värmdö
2:a    Ingrid Saksvik..............26.63          Ludvika
3:a    Joakim Söder Altschul....27.72          Enskede
 
Slowrace / U13..................................Ort
1:a    Erik Winterfeldt...........14.00        Trollhättan
2:a    Sofia Sandström........ 13.65        Sollentuna
3:a    Jesper Lundqvist........ 11.69        Tyresö
 
Slowrace / U14...................................Ort
1:a    Marcus Hahn...............20.85        Holmsund
2:a    Jesper Sandström.........20.13        Sollentuna
3:a    ----------------------                --------
 
Slowrace / U15....................................Ort
1:a    Daniel Adelander...........57.00        Stockholm
2:a    Erik Olofsson................17.16        Röbäck
3:a    Victor Granström...........16.12        Röbäck
 
Slowrace / Senior..................................Ort
1:a    Henrik Åkerstedt............20.50        Lidingö
2:a    Joakim Söder Altschul.....14.00        Enskede
3:a    Ingrid Saksvik...............13.93        Ludvika
 
Längdhopp / U13...................................Ort
1:a    Carl Göransson............112cm        Skara        
2:a    Jesper Lundqvist...........91cm        Tyresö
3:a    Jonatan Klingborg..........90cm        Växjö
 
Längdhopp / U14....................................Ort
1:a    Marcus Hahn.................210cm        Holmsund
2:a    Mattias Johansson.........165cm        Holmsund
3:a    Jesper Sandström..........150cm        Sollentuna
 
Längdhopp / U15.................................Ort
1:a    Daniel Adelander......... 224cm        Stockholm
2:a    Johan Jakobsson.........195cm        Umeå
3:a    Erik Olofsson...............183cm        Röbäck
 
Längdhopp / Senior..............................Ort
1:a    Joakim Söder Altschul....198cm        Enskede
2:a    Niklas Jonsson..............194cm        Vännäsby
3:a    Josef Sjönneby.............188cm        Gagnef
 
  
Höjdhopp / U13.....................................Ort
1:a    Johan Arvas................2.7 Pall        Farsta
2:a    Jesper Lundqvist..........2.5 Pall        Tyresö
3:a    Erik Winterfeldt............2.5 Pall        Trollhättan
 
Höjdhopp / U14...................................Ort
1:a    Marcus Hahn..............6.0 Pall        Holmsund
2:a    Mattias Johansson......5.0 Pall        Holmsund
3:a    Jesper Sandström.......4.3 Pall        Sollentuna
 
Höjdhopp / U15..................................Ort
1:a    Erik Olofsson............6.3 Pall        Röbäck
2:a    Johan Jakobsson.......6.3 Pall        Umeå
3:a    Daniel Adelander.......5.5 Pall        Stockholm  
 
Höjdhopp / Senior..............................Ort
1:a    Niklas Jonsson..........6.3 Pall        Vännäsby
2:a    Felix Lyngander........5.3 Pall        Värmdö
3:a    Kim Lindberg........... 5.0 Pall        Rimbo
 
Trial / U13...........................................Ort
1:a    Erik Winterfeldt.........13 Hinder        Trollhättan
2:a    Jonatan Klingborg......13 Hinder        Växjö
3:a    Carl Göransson..........13 Hinder        Skara
 
Trial / U14............................................Ort
1:a    Marcus Hahn............19 Hinder        Holmsund
2:a    Mattias Johansson....18 Hinder        Holmsund
3:a    Jesper Sandström.....17 Hinder        Sollentuna 
 
Trial / U15.........................................Ort
1:a    Erik Olofsson..........20 Hinder        Röbäck
2:a    Johan Jakobsson.....19 Hinder        Umeå 
3:a    Victor Granström.....19 Hinder        Röbäck 
 
Trial / Senior....................................Ort
1:a    Niklas Jonsson......22 Hinder        Vännäsby
2:a    Felix Lyngander....20 Hinder        Värmdö
3:a    Kim Lindberg........18 Hinder        Rimbo